Seksuaalprobleemid 26.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 21 aastane neiu, partneriga oleme kool olnud juba 3 aastat. Mul ei ole võimalik normaalset suguelu elada, kuna mu tupe esik on vahekorra ajal kuiv ja valulik. Mõnikord on ka valgevoolus ärritav. Olen oma probleemiga juba 3 aastat günekoloogide vahet jooksnud ning miski pole olukorda oluliselt parandanud. Libestuskreemide kasutamine toob kaasa järgneva päeva jooksul valgete tükikestena väljuva vooluse. Veel olen proovinud ravimeid: Linoladiol N, klotrimazol, Ovestin -- ei aidanud. Praegu võtan rasestuvastased tablette Harmonet, mis mõnevõrra leevendavad ärritavad voolust, kuid rinnad on endislet teatud tsükli perioodil valulikud. Hiljuti sattusin lugema (Pereplaneerimise Liidu kodulehelt) artiklit, kus oli kirjeldatud naise keha reaktsiooni vahekorra ajal. Tundub, et minu Bartholini näärmed lihtsalt ei funktsioneeri.

Kas siin on võimalik meditsiiniliselt midagi ette võtta?
Kelle poole peaksin oma probleemile lahenduse leidmiseks pöörduma?

Aitähh vastamast!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tupe kuivuse korral noortel naistel on reeglina tegemist stress-situatsiooniga või tupepõletikuga.
Uusi Bartholini näärmeid ei saa arstid Teile anda, on kaks võimalust: kas toime tulla või pöörduda abi saamiseks spetsialistile.
Soovitan pöörduda Seksuaaltervise Kliinikusse seksuaalnõustaja poole.