Seljavalu pärast vahekorda 26.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Milles võib olla asi, kui pärast vahekorda selg alati valutab, vahel kohe nii, et voodist ei saa tõusta. Tüdruk 18, enne mind oli süütu. Varem pole seljaga probleeme olnud ja pole ka praegu, ainult pärast vahekorda. Mis teha?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tubli, et muretsete oma partneri pärast, olete tõeline mees.
Probleeme võib olla mitmeid:
1) erilistest asenditest tingitud radikulopaatiad, selgroo ja lülide vahemike surve närvidele
2) põletikuprobleemid väikevaagnas
3) emotsionaalsed, hingeprobleemid-ehk vajab partner rohkem järelmängu, hellitusi, tähelepanu
4) mitteorgastilised-anorgastilised vahekorrad; pidev rahuldamatus põhjustab häireid väikevaagna verevarustuses kui ka hingeseisundis, mis võib väljenduda valuaistingutes
Soovitused:
-läbida günekoloogiline kontroll, välistamaks põletikuhaigused
-täiustada seksuaaltehnikat partnerile sobivas suunas
-probleemist tuleb omavahel rääkida, vajadusel kasutada seksuaalnõustaja abi
Soovin Teile edu tegutsemisel, et leida probleemile parim lahendus.