esimesed kogemused 03.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on natukene veidravõitu küsimus, palun vabandust! Olen 31-aastane ja olin märtsis esmakordselt vahekorras. See oli aga väga ebameeldiv tunne ja nii läks suhe katki. Nüüd, peale 4-kuust tutvust jõudsime taas sinna faasi. Ja taas oli kogemus jube valulik ja mõistus nagu kontrolliks iga liigutust, mis tekitab krambi. Partner oli küll ääretult kannatlik, aga mina ei saa hakkama. Kas on mingit kohta, kus saaks nõu küsida ja kellelt üldse? 31-aastasena noortekabinetti ka natuke piinlik minna. Või on minuga lihtsalt midagi valesti? Või on 4 kuud liiga lühike aeg tutvuseks? Ehk oskate midagi soovitada?
Tänan!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Esimene ebameeldiv kogemus põhjustab alateadliku hirmu uue võimaliku halva kogemuse ees . Hirm ei lase lõõgastuda ja põhjustab krampliku oleku ja sellega seoses ka valuliku vahekorra.
Kui pikk eelmäng, hellitused jm. ei aita probleemi lahendada, pöördu seksuaalnõustaja poole ( vt. Seksuaaltervise Kliinik, Suur- Ameerika tn.).
dr. Seemen