Sos pill, võimalik rasedus. 07.08.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 22 a ning olen natuke mures. Siiani mingeid rasestusvastaseid vahendeid kasutanud ei ole. Olin kaitsmata vahekorras 6.08.2021 kell 00.00 umbes, sperma läks köik sisse. Vötsin järgmisel päeval kohe peale kaitsmata vahekorda sos pilli umbes kell 10.30. Menstruatsioon ebaregulaarne , vahel 24 päeva ja vahel 28, 35 päeva. Kestavad tavaliselt 4 päeva. Kas on vöimalik tekkinud selle aja jooksul viljastumine, rasedus ? Kasutan igapäevaselt kopsutuberkuloosi vastaseid ravimeid. Aitäh.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Olete SOS pilli õigesti kasutanud. Tõenäosus rasestumiseks on olemas, kuid see on väga väike. SOS pill võib omakorda tsüklihäireid soodustada. Praegu peate rahulikult ootama oma järgmist menstruatsiooni. Järgmisest menstruatsioonist alates on soovitav kasutama hakata igapäevaseid madaladoosilisi antibeebipille, mis on oluliselt tõhusamad, kui SOS pill ja aitavad regulaarse hoida ka teie tsükli.