Sos-pill ja päevade hilinemine 28.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olin 13. jaanuari õhtul vahekorras ja kondoom purunes, 14.01 hommikul võtsin kohe sos-pilli. Päevad algasid 15.01, olid tugevad ja kestsid 7 päeva. Tänaseks pole mul selle kuu päevad endiselt alanud. Viimased päevad on küll tunne nagu varsti hakkaksid, aga pole ikka alanud. Muidu ongi mul tegelikult üsna pikk tsükkel ja ebaregulaarsed päevad. (ehk siis see ei paneks imestama kui jälle hilinevad, aga kuna seotud sos-pilliga, siis veidi ikka muretsen). Kas antud hilinemine võib olla sos-pilli kõrvaltoime või võis rasedus siiski tekkida?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, jah SOS pillid võivad põhjustada tsüklihäireid, seega antud olukord on üsna tavaline. Mingil hetkel võiksite teha rasedustesti ,lihtsalt igaksjuhuks!DRKadastik