Rasedus ja hormoonid 31.05.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Mure selles,et päevad käivad ebaregulaarselt, nii kaua kui mäletan. Vahel paar kuud käib ilusti õige aegselt ja siis võib nt. 4kuud paus olla, või lausa 6 kuud. Kuskil 7-8a tagasi kasutasin jeanine pille, kui lõpetasin võtmise jäin kohe rasedaks. Peale rasedust hakkasid karvad kasvama kohtades kus enne ei kasvanud nt. lõual, rinnad, kõht, ning ka kehakaal ei taha kuidagi langeda, kuigi toitun tervislikult ning samuti aknega probleeme. Arst soovitas uuesti pille võtta ,et hormoonid korda saada, kuid siis enam pillid ei sobinud proovisin erinevaid, kuid rinnad hakkasid jubedalt valutama ja loobusin sellest. Eelmisel aastal augustil hakkas järsku määrima ja kestis kuu aega. Käisin arstil ja ta vaatas ultraheliga üle kõik korras, papi test samuti. Kirjutas mulle duphasoni ja siis määrimine lõppes. Soov oleks rasestuda oleme juba kuskil 7-8 kuud proovinud, kuid asjatult. Olen teinud ov teste üle 50 päeva järjest iga päev kõik testid negatiivsed, olen eelmise aasta septembrist tarvitanud duphasoni 16-10 päeva, kuid siiani asjata ,kuna ov pole, kuid päevad on regulaarsed, kui lõpetan duphasoni võtmise pole ka päevi. Käisin ka pereasrtil oma kilpnäärmet kontrollimas ja see oli korras. Hetkel olengi nõutu ja ei tea mida peaks edasi tegema, kas proovima teisi ravimeid või laskma edasi uurida, et miks pole rasestunud.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!Lihtsalt uusi ravimeid proovida tundub ajaraiskamisena.
Kuna on lisandunud ka suurenenud karvakasv ja akne ja ainult kollaskehahormoonile ( duphaston)Te ei reageeri ,oleks vaja määrata m.tsükli 5.päeval ja 18 päeval hormoonid. Võite seda teha ise Synlab laboris -
m.tsükli 5.päeval FSH,LH,PRL,östradiool ja testosterone
m.tsükli 18.päeval progesterone ja östradiool.
Edasi soovitan minna günekoloogile,kes neid hormoone arvestades leiab Teile ka sobiliku ravi.
Edu soovides, Maie Väli