Jeanine võtmise lõpetamine 20.03.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Soovin lõpetada Jeanine pillide võtmist. Kas saan seda päeva pealt teha? Millega pean arvestama? Kas peale viimast vahekorda peaksin veel 7päeva tablette võtma?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere kui pillide võtmise lõpetate suvalisel ajla, siis teil tuleb enneaegselt menses ja peate kuni järgmise menstruatsioonini kasutama kaitsevahendit. Tsükkle ka võib muutuda baregulaarseks mõnda aega. Seega lõpetage ikka siis kui karp otsas ja peale planeeriud 7p vahet lihtsalt enam ei alusta. DRKadastik