Tugevad valud pärast hüsteroskoopiat (polüübide eemaldamist) 23.09.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr. Kadastik,

Tehti hüsteroskoopia ja eemaldati emaka eesseinast ja fundusest mõned väikesed polüübid. Taastumine läks enam vähem normis (veritsus ja kõhu valu kadusid ca 7 päeva pärast).Ainuke mis kohe pärast operatsiooni muret tekitas oli kipitus ja põletus vasakul kõhu all ja sealt käis ka mingi näriv tunne jalga (nagu oleks jala veen ära venitatud). Lisaks veel ilmusid kuumad hood. Selline seisund tekitab suurt ebamugavust. Tänaseni on see kõik alles. Palavikku ei ole.

Kui hakkas esimene pärast operatsiooni menstruatsioon, siis tulid väga tugevad valud ja kõige tugevam ja piinavam valu oli just selles kõhu osas all vasakul, kus kipitab ja põletab kogu aeg. Ma pidin 3 päeva voodis lamama ja töölt vabu päevi võtma. Menstruatsioon on endiselt vererohke, tulevad vereklombid ja tugev valu vasakul (see vaheldub mõnikord ka terve kõhu valuga). Pääastab ainult Dolmeni võtmine.

Millega võiks olla seotud see piinav põletus, kipitus kõhu vasakul poolel, mis venib ka jala veresoont ja kas on normaalne, et pärast operatsiooni on menstruatsiooni ajal sellised tugevad valud? Kas on mõtet naistekliiniku kiirabisse pöörduda?

Tänan.
Lugupidamisega

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. soovitan minna günekoloogile. Tartu NNs olemas erakorraline kabinet,kui valud tõesti suured. Samas hüsteroksoopia ei tohiks üldse seilliseid kaebusi anda kui kulg oli tavapärane. Seega jääb arusaamtuks teie seisund. DRKadastik