Päevad peale hüsteroskoopiat 29.10.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Sooviksin küsida millal peaksid algama päevad peale polüübi eemaldust husteroskoopias.

09.10 oli opp. Eemaldati emaks polüüp.
Maarimist oli 4 päeva hele roosa ja täitsa natukene.

Siis lõppes määrimine ja nüüd 27.10 oli natuke maarimist pruunika varvi(naha ainult paberil) eile samuti täitsa natukene. Täna muidu peaks uus tsükkel algama. Peale oppi pole arst mind üle vaadanud.

Siis ka küsimus, millal peaksid algama päevad ja kas peaksin pöörduma arsti poole? Test negatiivne. Rasedus välistatud.

Kas võib olla, et paevad see tsükkel ei hakkagi? Ainult määrib natuke? Valu ei ole.

Tänud ette,

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Peale hüsteroskoopiat võib järgmine menstruatsioon olla ainult määrivalt, vahel kesta pikemalt, vahel võib määrimist olla enne tavapärase veritsuse algust mitmeid päevi. See on väga individuaalne. Kui teil ei esine tugavaid alakõhuvalusid ega teki rohket klompidena veritsust, siis kohe midagi teha ei ole vaja. Kui tavapäraseid menstruatsioone paari kuuga ei tule, siis on soovitav pöörduda kontrolli.
Teoreetiliselt peaks teie menstruatsioonid olema edasiselt peale polüübi eemaldamist vähema veritsusega ja kulgema lühemalt võrreldes varasemaga.