raseduse varane kindlaks tegemine 03.04.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lp. dr.Litter!

tänan eelmise vastuse eest. Täpsustan oma küsimuse tagamaid. Laparoskoopiale lähen diagnoosiga: lastetus. Aga kuna viimane tsükkel nihkus 5 päeva võrra edasi, siis ei saa ma kindel olla, et lap. aeg satub peale mensest, mil rasedus oleks justkui välistatud. Olen aga kuulnud juhustest, kus ka raseduse korral "käivad päevad edasi". Sellest ka kõhklus, et on ju (väike) võimalus, et opi ajaks on patsient juba rasestunud. Mis juhtub siis op-i ajal lootehakatisega? Ja selle varase kindlaksmääramise all mõtlesingi, et kui vara vereanalüüsis hormooni tõusu märgata on? Mitmendal päeval peale viljastumist? Ning kas analüüsi tulemuse saab teada samal päeval? Vabandan, kui mu küsimuse sisu tundub tobe. Aga kuigi olen aastaid tulutult rasestuda lootnud, ei kao lootus ometigi kuhugi. Ja seetõttu ei tahaks "rasedusest hoiduda".

Taas ette tänades

M.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud M.!

Tänan Teid täpsustuse eest. Olete tubli, et pole kaotanud lootust. Teil on õigus, võimalus on olemas ja kui lähete lastetuse tõttu uuringule, võin arvata, et Teile teostatakse munajuhade läbitavuse kontroll kontrastainega. Rasedus peaks olema 100% välistatud. Seetõttu soovitan minna laparoskoopiale kohe peale menstruatsiooni. Kui menstruatsioon tundub verevaesem, rääkige sellest arstile. On võimalik teha tupekaudne ultraheliuuring. Võtke ühendust osakonnajuhatajaga, kui plaanitud aeg ei sobi. On võimalik arvestada patsiendi soovi.

Soovin Teile vastupidavust ja informatsiooni saamist laparoskoopia järgselt!

Naistearst Galina Litter