Päevad kestavad tavapäraselt kauem 26.06.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Nimelt on mure päevadega. Alati on päevad olnud üpriski regulaarsed ja süsteemselt nii, et alguses määrib, 3 päeva tugevam ja valusam periood ning siis lõpus määramine (7 päeva). Sellel korral aga on kestnud päevad juba pikemalt (homseks 10-päeva) ning ei anna märku, et oleks kohe lõppemas. Oleme mehega proovinud ka rasestuda, kuid seda hetkel 6 kuu jooksul ei ole juhtunud. Kas võib olla sellega seoses kuidagi või näitab see midagi muud? Täpsustan, et märtsi alguses käisin naistearsti vastuvõtul ja kõik näitajad olid üldises kontrollis korras. Tehti ka PAP test.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, teil ilmselt menstruatsioonitsüklihäire, kui seekord kestvus pikem. Põhjuseks võib olla ka väike külmetus, stress jne. Aga võiks ka mõelda väikesele rasedusele, mis katkeb, sageli siis ka menstruatsiooni väike hilinemine. Teil seda vist polnud. Igaksjuhuks tehke rasedustest. Ühekordne tsükli pikenemine midagi erilist siiski ei tähenda. Kui te kirjutate, et proovite rasestuda 6 kuud ja pole õnnestunud, siis proovige ikka edasi.Tavaliselt peale aastast üritamist kui ei õnnestu, siis tuleks pöörduda selle probleemiga günekoloogile. Kui teil tsükkel jääbki nii pikalt korduma , siis samuti pöörduge arstile. DRKadastik