Määrimine kestab kaua 18.01.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mentstruatsioon kestab kaua. Laps on juba 1a3k ja imetan vähem. siiani kasutasin cerazette. Päevad hakkasid oktoobrist 2020 kus kestsid nädal siis olid vahepeal paar päeva vahet ja siis hakkas uuesti päevad ,mis olid ka nädal. Peale seda novembri kuus ei olnud ja uued päevad hakkasid 22.12.20 ja kestavad siia maani. Võtsin oma ämmaemandaga ühendust käisin kontrollis 6 jaanuar 2021, ta vaatas ultraheliga ütles et kõik on korras ja ütles lihtsalt hormonaalne asi ja et Imetan last ka vähem. Siis ta kirjutas uued pillid välja jangee. Nüüd juba on 18.01.2021 ja ikka määrib, pole kordagi veritsus ära lõppenud. Varsti saab juba kuuaega täis kui veritsus on olnud. Mida teha? Kas jätta pillid ära? Kas selline asi on normaalne et nii pikalt kestab määrimine? Kuidas seda korda saada?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!

Esimesed menstruatsioonid peale sünnitust võivad olla ebaregulaarsed, vererohekd ja pikad, kuid selline väga pikk määrimine on seotud ilmselt olukorraga, kui menstruatsiooni taastumisel imetate veel ja kasutate minipille. Kui soovite edasi last rinnaga toita, siis on üks võimalus minipillide võtmine ajutiselt katkestada ning rasestumisvastase vahendina kasutada kondoomi ning peale imetamise lõpetamist alustada Jangee pillidega. Jangee kuulub kombineeritud pillide hulka ja seda ei võeta imetamise perioodil. Imetamise perioodil sobivad vaid minipillid ( Cerazette). Teine võimalus on võtta 2 minipilli päevas kuni veritsus lõpeb ja siis jätkata tavapäraselt 1 minipill päevas ning võtta minipille kuni imetamise lõpetamiseni. Sellisel juhul peate arvestama, et menstruatsioonid võivad olla ebaregulaarsed ja ka pikad veritsused võivad korduda. Kui olete imetamise lõpetanud, siis alustage pillide Jangee võtmist esimesest menstruatsiooni päevast. Pillidega saab olema regulaarne tsükkel ja veritsused vaid pillivabal nädalal.