Päevad kestavad liiga kaua 03.08.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen nüüd juba kokku 10a minipille söönud, Yarinasid, eelmine kuu läksime külla ja unustasin pillid koju, kaks päeva ei võtnud pille, edasi võtsin, aga hakkasid järsku keset pilli võtmist nädalat päevad ja on juba kestnud kokku kaks nädalat, väga tugevalt ei voola aga ikka tuleb.. võtsin pille edasi, nüüd on pillivaba nädal ja täna hakkas juba 3 nädal jooksma kus ikka veritsen..

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kui unustada üks või enam päevi pill võtta, siis selle tulemusena tekib alati veritsus. Vähene veritsus võib kesta 1-2 nädalat, kuid võib olla ka pikem. Kuna nüüd on pillivaba nädal, siis sellega seoses peabki tekkima taas veritsus, mistõttu on veritsust kokku juba 3.nädal. Peale 7 päevast pausi jätkake pillide võtmist. Kui veritsus peale pausi ei lõpe, siis võtke 1 pill 2 korda päevas kuni veritsus lõpeb ja jätkake edasi võtmist 1 pill päevas. Pillide võtmise periood peab olema kokku 21 päeva. Seejärel tehke 7 päevane paus ja jätkake tavapäraselt skeemi järgi.