Valulikud sõlmed rinnas 13.01.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Juba pool aastat, umbes nädal või kaks, enne menstruatsiooni tekivad kummagi rinna välisküljele väga valusad paistes suured kõvad sõlmed (kummalegi üks), mis on käega palpeeritavad. Lateraalsees osas rind täiesti kõva. Menstruatsiooni algusega need taanduvad. Ülejäänud osa rinnast pole valus ega paistes ning vaevusi ei tekita. Ka varasemalt pole kunagi esinenud menstruatsiooniga kaasnevat rindade valulikkust ega turset.
Kas on põhjust muretsemiseks ning kuidas saaksin seda leevendada?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Prementruaalset rindade tihenemist ja valulikkust põhjustavad hormonaalsed muutused menstruaaltsükli jooksul. Mitmed toidulisandid, vitmiinid ja loodulikud preparaadid aitavad PMS kaebusi leevendada. Soovitan igapäevaselt kasutada: kuningakepiõli kapsleid, mungapipart (Prefemin või Agnugaston) , E-vitamiini, magneesiumi B6 vitamiiniga ( kõik on apteegi käsimüügis saaadaval). Kui soovite hakata edaspidi kasutama hormonaalseid rasestumisvastasedi vahendeid, siis soovitan eelistada pille YAZ, mis aitavad väga hästi PMS kaebusi leevendada.