Fibroadenoomid ja hulgalised mikrolubikolded rinnas 01.04.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Muretsen oma rinna pärast. Palun soovitage, kuidas hoida oma rinda kontrolli all arstide selliste uuringute kokkuvõtetega? Kardan ja muretsen, et on juba olemas fibroadenoomid ning mikrolubikolded on eelmise uuringuga võrreldes hulk suurenenud. Kuidas pean ennast veel kontrollima, mida ja kui tihti teha? Mammograafia vastus:
Vähetransparentse fibroglandulaarse koega rinnad. Mõlemas rinnas hajusalt hulgalised mikrolubikolded (S>D), võrreldes MG 28.09.21 hulk suurenenud. Tihedal foonil maliigsusekahtlasi muutusi ei eristu.
Ultraheli vastus:
Mõlemalpool rinnanäärmede struktuur fibroglandulaarne. Paremal ülalateraalisel ad, 0,5-0,6cm fibroadenoomil sobivad muutused. Vasemas rinnas nibu taga ja ülalateraalsel ad. 0,7 ja 0,6cm teravalt piirdunud moodustusi. UH- leid sobib fibroadenoomile.Retromamillaarne regioon iseärasusteta, piimajuhad laienemiseta. Maliigsekahtlast koldeid rinnanäärmedes ei sedasta. Aksillaarsed l/sõlmed on tavasuuruse ja struktuuriga.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on nn. tihedad rinnad ja valulikkus on sellega seotud. Rindades võib näärme-, side- ja fibrooskude olla erinev. Teie rindu on soovitav kontrollida dünaamikas aasta pärast-ultraheli ja kahe aasta pärast korrata mammograafiat.
Ei sobi suitsetamine, hoidke kehakaal kontrolli all, ei soovita kasutada östrogeeniga rasedusvastaseid preparaate ( sobivad minipillid, spiraalid, implantaat).
Vahel on kasu apteegi käsimüügis olevast taimsest mungapipra viljade ekstrakti preparaadist, mis aitab vähendada rindade tundlikkust ( Prefemin, Agnucaston).