Tihendid mõlemas rinnas ja rinnavälimuse muutus. 28.01.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere mul on mõlemas rinnas tihendid ja ka veidi üleval pool rinnast, nii paremal kui vassakul pool ja nibu ümbrused meenutavad apelsiini koort ,lisaks eritub minu mõlemast rinnanibust kollakas eleorantžikas vedelik ja parem rind turses tugevalt. Mul on ka uuring tulemas 29-märts. Kas mul on põhjust karta et minu rindadega või või rinnas võib esineda midagi pahaloomulist? Või oskate teie mulle öelda millega kirjelduse põhjal tegu võib olla.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Nibu ümber võib nahk meenutada apelsinikoort ja see on normaalne. Valulikud tihendid rindades on teie vanuses kõige sagedamini seotud väikeste tsüstide või fibroomidega, mis on healoomulised muutused.
Kuna teil eritub rindadest vedelikku, siis on soovitav lisaks rindade ultraheli uuringule teha ka vereanalüüs prolaktiinile. Kui see on normist kõrgem, siis kasutatakse raviks bromokriptiini tablette.
Rindade valulikkuse vähendamiseks, mis on sageli hormonaalsete tsükliliste muutustega seotud, võib apteegi käsimüügist kasutada pikema kuurina mungapipra viljade ekstrakti tablette.