Veritsus spiraaliga 28.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Olen 32 aastane sünnitanud naine. Poolteist kuud tagasi paigaldati mulle tavaline vaskspiraal. Esimene menses kuu aja pärast oli vererohke ja kestis ca 10 päeva (varem 5 ka siis, kui oli eelmine spiraal). Kas on normaalne, et siiamaani veritseb vahel , eriti peale vahekorda.

Ette tänades

Anneli

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Anneli!

Tõestuse saaks vaid peale reaalset läbivaatust. Olulised on Teie kaebused nõrkusele, pearinglusele, voolusele, valudele jm. Veritsust peale vahekorda nimetatakse kontaktveritsuseks. Tähtis on kontrollida emakakaela seisundit ja spiraali asendit (iseeneslik väljumine, laskumine madalale?).

Peaks kontrollima hemoglobiini sisaldust veres, vajadusel põletikuanalüüsid, ultraheliuuring näitab spiraali õiget asendit emakaõõnes.

Kaebuste püsimisel pöörduge naistearstile.

Naistearst Galina Litter