Verejooks peale spiraali paigaldamist 14.07.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mulle paigaldati hõbespiraal 4 juunil, 7 kuud peale sünnitust. Imetan ja päevi polnud veel hakanud ja arst arvas, et mul ei hakka niipea neid. Käisin ka kontrollis kolm nädalat peale paigaldamist 26
juunil ja kõik oli korras. Paar päeva tagasi algas verejooks, esimestel päevadel määris veidi, aga tänasest on verejooks väga vererohke.
Palavikku pole.
Kas mensese algus võib olla tingitud spiraali panekust?

Olen mures, sest oma esimese lapsega ma
Spiraali paigaldada ei lasknud ja päevad hakkasid peale imetamise lõpetamist.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Spiraal on paigaldatud 1,5 kuud tagasi ja nüüd tekkinud rohke vereeritus pole kindlasti otseselt seotud spiraali paigaldamisega ( spiraali paigaldamine ei mõjuta menstruatsioonide algust). Menstruatsioonid on spiraaliga alati vererohkemad. Lisaks on esimene sünnitusjärgne menstruatsioon sageli vererohkem ja pikem. Menstruatsioonid võivad alata ka siis, kui rinnaga toitmine pole veel lõppenud. Arsti poole peate pöörduma siis, kui veritsus kestab üle 10 päeva või kui esinevad kõhuvalud.