Stress ja päevad 19.02.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Kasutasin aastaid Yarina pille mis sobisid hästi , lõpetasin pillid ja rasestusin kohe ning beebi sündis 2017 detsember . Kuna rinnapiima ei olnud siis umbes kolmandal kuul peale sünnitust alustasin uuesti yarina pillidega . Ja siis sai alguse ka tugev valgevoolus , arsti visiidil sai selgeks et tegu on bakteriaalse vaginoosiga ning sain ka ravi , hetkeks läks paremaks ... kuid tuli üsna kohe tagasi ...olen arsti juures käinud korduvalt , analüüsid on korrasnüüd kuid voolus endiselt väga tugev ( pean pesu vahetama päevas ) . Arst on kirjutanud välja mingid tupetabletid mis ei mõjunud , olen läbi teinud ka seeneravi tabletikuurina ( ka ei mõjunud ), piimhappebakterite kuuri . See kõik kurnab ka vaimselt , see abi otsimine , koguaeg erineva naistearsti juurde sattumine,järjekorras ootamine , eraarsti juures maksmine , loo uuesti rääkimine jne ja see probleem intiimsuhetes , sest see on ju häiriv asi millele ma koguaeg mõtlen ning abi ma ei näe . Lisaks on nüüd kaks viimast kuud olnud mu päevad väga verevaesed . Pm on olnud tumepruunid vereklimbid , natukene ka normaalset tooni verd ja kõik ... eelmine kord vast 3 päeva , seekord vast 2 aga ka ainult selline tumepruun . Rasedust ma ei eeldaks , vahekordi nende kahe kuupeale on olnud vast kaks ja tarvitan ka yarinat. Stress ja koormus on aga kindlasti hetkel suured .

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere,
Pillide foonil on normaalne, et veritsus on vähene, vahel ainult määrivalt, tumepruun. Pillide foonil on emaka limaskest õhem ja sellest ka vähesem vereeritus.
Vähene kuni mõõdukas valkjas limane kergelt hapuka lõhnaga voolus on normaalne. Kui voolus on rohke tükiline-meenutab kohupiima ja põhjustab sügelust, siis on tegemist seene ägenemisega ja sobib Klotrimasol kreem ning Canesten küünal apteegi käsimüügist. Kui voolus on vesine, hallikas-kollakas-rohekas rohke ja ebameeldiva lõhnaga, siis on tegemist bakteriaalse vaginoosiga. Sellisel juhul on esmane valik probiootikumidega tupeküünlad ja suu kaudu probiootikumid pikema perioodi jooksul. Mõlemal juhul, eriti vaginoosi korral, on tegemist tupekeskkonna häirega, millel on väga palju erinevaid põhjuseid. Teie toitumine, hügieeniharjumised, stressifoon. Toitumisel arvestage, et liigne süsivesikute tarbimine võib mikrofloora tasakaalu häirumist soodustada. Sobivad naturaalselt hapendatud toiduained, täisteratooted, köögiviljad. Pesemiseks sobivad apteegi intiimpesugeelid ja pidevalt pesukaitsmeid kasutada ei ole soovitav ning kanda liiga kitsast riietust. Kui teil kaebused jäävad ikkagi püsima, siis on soovitav teha uuesti analüüsid ja täpsustada probleemi põhjus ning vastavalt sellele teha ravikuur.