Lõhe kliitori juures 17.11.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin eelmine nädal günekoloogi juures verise uriini tõttu. Arst leidis kliitori ja kusetee juurest väikse paari millimeetrise lõhe, mis põhjustas veritsust ja väga suurt valu urineerimisel. (Kõik testid on mul tehtud ja suguhaigust karta ei ole) Soovituseks sain et tuleks osta haavalapid ja hoida hügieeni, siis paraneb ära. Olen nüüdseks juba nädal aega vaevelnud selle valu käes ja haav tundub nagu poleks paremaks muutunud. Kui kaua selline haav muidu tavaliselt paranema peaks ja kas peaksin uuesti arsti poole pöörduma?
Tänan juba ette!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 19-aastane

Sagedasim põhjus välisgenitaalide limaskesta lõhede puhul on seeninfektsioon. Selle leevendamiseks sobib apteegi intiimpesugeel Lactacyd Sensitive või Eesti toode Natural Beauty Intimate Gel
https://ddifference.com/tooted/domina-elegans-intimate-gel/?v=a57b8491d1d8 INTIMATE GEL INTIIMPESUGEEL, millega pesta välisgenitaale 2x ööpäevas jahedama veega ja peale pesemist määrida Klotrimasool kreemi.

Ei tohi kanda pesukaitseid, kitsaid riideid jms.
Lisainfo elustiili kohta: http://ecocillin.ee/ mikrofloora tasakaalu võivad häirida ka teised faktorid:

Kui mõne päevaga kuni nädalaga probleem ei möödu, siis tuleb mõelda haavandeid põhjustavatele haigustele, eelkõige GH -genitaalherpes jms, SynLab laboris on olemas uuring haavandi paneel STLI haavandi paneel (HSV1, HSV2, T. pallidum, H.ducreyi, C. trachomatis LGV), mis võetakse haavandist.

Ise saate testikodus.ee testid osta, kuid probleemi püsimisel tuleb pöörduda naistearstile või suguhaiguste arstile dermatoveneroloogile.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee