Inofolic vs foolhappe tabletid 12.10.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Sain äsja kätte oma esimesed triibud, püüdnud olen peaaegu aasta.

Polütsüstiliste munasarjade kahtluse tõttu soovitas naistearst võtma hakata Inofolic toidulisandit. Hetkel võtan seda ühe paki päevas. Nagu aru olen saanud, siis võib seda võtta ja raseduse vältel. Panin aga tähele, et tavalised foolhappe tabletid sisaldavad 400 µg foolhapet, aga Inofolic 200 µg.

Kas peaksin vahetama Inofolicu foolhappe tablettide vastu või piisab ka ainult Inofolicust? Ja kui Inofolic, siis kas peaksin võtma 2 pakikest päevas? Või peaksin võtma mõlemat edasi - nii Inofolicut kui foolhappe tablette?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Inofolic doosis 2 pakki päevas soodustab anovulatoorsete tsüklite ja PCO korral ovulatasioonide toimumist ja seega tõstab võimalust rasestuda. Raseduse ajal pole näidustust Inofolicut edasi kasutada. Inofolicu asemel hakake kasutama foolhapet doosis 400µg päevas.