inofolic 21.02.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, küsimus selline, et soovin kasutama hakata inofolic, kuidas seda täpselt võtta, kuna infoleht üsna info vaene. Oleme planeerimas beebit, aga kuna tsükkel ebaregulaarne siis soovitati seda tsükli reguleerimiseks. Beebi on meil esimene, naistearstile küll aeg pandud, aga alles 3 nädala pärast. Palju see aitab rasestumisele kaasa. On soetatud ka ov testid, et õige aeg tabada.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Võite võtta Inofolicut 2 pakki päevas segatuna veega või mahlaga. Ei sobi koos kohviga, kuna kofeiin takistab inositooli imendumist. Kui olete kohvi joonud, siis võib 2 tunni pärast Inofolicut võtta. Vahel võib see preparaat põhjustada seedetrakti häireid nagu iiveldus, kõhulahtisus. Sellisel juhul võtate 1 paki päevas või asendate Inovo kapslitega 1 kord päevas. Inovot või Inofolicut on soovitav võtta regulaarselt kuni rasestumiseni.
Rasestumise ajaliseks näitajaks regulaarse suguelu foonil on 1 aasta. Ei pea eraldi ovulatsiooni teste tegema, mis võib vahel lisada lisapinget. Kuid see on teie enda otsustada.