Kas lasta tsüklil loomulikult taasuta või kasutada Femostoni 16.02.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Lõpetasin pillide võtmise, võtsin kokku 9 aastat. Oktoobris 2020 oli pillide viimane leht ja novembri alguses 2020 olid kenasti päevad. Siit edasi mul päevi enam ei ole olnud (detsember 2020-12.02.2021). Ma pöörudsin ka detsembri alguses naistearstile, kes kirjutas välja Femoston tabletid (verenalüüse ei tehtud, ainult ultraheli). Ma ei hakanud Femostoni võtma, sest tundus, et peaksin esialgu laskma kehal taastuda.
Käisin nüüd veebruaris ka naistearstil, kes võttis vereanalüüsid. Lisasin pildi tulemustest ka siia Kliinik.ee ankeeti.
Minu küsimus on, kas peaksin saama hormoonasendusravi või on võimalik, et keha veel taastub ja päevad hakkavad ise loomulikult? Joon ka Inofolic pulbrit ja võtan kunigakepiõli kapsleid.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tegite õigesti,et Femostoni ei võtnud. Kastatakse Femostoni valdavalt klimakteeriliste vaevuste korral. Kui novembris oli viimane menstruatsioon,siis võiks vähemalt kuus kuud oodata et menstruatsioon ise taastuks. Kui selle aja jooksul ei ole menstruatsiooni tulnud,siis arvestades Teie praeguseid hormoone võiks kasutada 10 päeva kollaskehahormooni ( näit.Duphastoni10mg x2). See kutsub menstruatsiooni esile ja edasi peaks menstruatsioon reguleeruma.
Edu soovides,
Maie Väli