Leid rinnast 18.12.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Käisin mõned päevad tagasi mammograafis. Digiloost loen:
Esmased MG-d.
Mõlema rinna korpuste osas on näärmekoejääke ja hajusat adenoosi. Parema rinna med-alaosas
ilmestub ca 1 x 0,8 cm kohati vähepiirdunud, keskmise intensiivsusega lisavari - vajalik
täpsustav UH-uuring - kui on koeline, maliigsust ei välista. Mujal rindades kahtlaseid
lubikoldeid ega tu!-t esile ei tule.

ARVAMUS/SOOVITUSED
Dgn. Affectio (tu!?) mammae dex.

Arst peaks mulle uuel nädalal helistama ja nö lahti selgitama teema. Kahjuks on mure ja ülemõtlemine hetkel minu kaaslased mistõttu palun tõlgendust, mida tähendab diagnoos: Dgn. Affectio (tu!?) mammae de

Ette tänades!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kirjelduse järgi on teil suhteliselt tihedad rinnad ( hajus adenoos) ja paremas rinnas kahtlus väikesele tihendile. Enne kui ei ole tehtud täpsustuseks ultraheli, ei saa selle tihendi kohta midagi öelda. Kui see tihend on konkreetselt ultrahelis nähtav, siis on soovitav sellest võtta koeproov ehk biopsia. Selles suhtes teeb otsuse radioloog. Rinnas võib esineda nii erinevaid healoomulisi tihendeid kui pahaloomulisi kasvajaid. Nende eristamiseks ja edasiseks jälgimise/ ravi taktika suhtes on vajalikud lisauuringud.