Spiraali nihkumine 31.05.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Eelmise aasta augustis sai paigaldatud Fleree spiraal ning sest ajast saati pole kordagi menstruatsiooni olnud. Eelmine nädal hakkas aga koos alakõhu valuga kerge määrimine, mis nüüdseks on lõppenud. Ka spiraali niidid tunduvad olevat pikemad kui alguses. Kuna hetkel olen välismaal ja koheselt arsti juurde pole võimalik pöörduda, tahakski teada, kas tegemist võib olla spiraali nihkumisega ja peaks esimesel võimalusel arstile pöörduma või kannatab oodata plaanilise visiidini augustis?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 22-aastane

Fleree ei ole nn tavapärane spiraal, vaid ESS emakasisene süsteem ehk väike 3-aastane hormoonkapsel kollakehahormooniga teie emaka õõnes. Olete nõustamata, sest kollakeha hormooni toimel muutub emaka limaskest nii õhukeseks, et menstruatsioonid ei ole tajutavad. Munasarjad töötavad edasi ja rasestumise võimalust ei ole. Suure tõenäosusega neile andmetele viidates võiks korras olla.
Lugege veelkord läbi Fleree patsiendiinfo: http://koodikeskus.ravimiamet.ee/Data/PIL/PIL_1549650.pdf
Pakendi infoleht: teave kasutajale
Fleree, 13,5 mg intrauteriinne ravivahend
Levonorgestreel

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid