Kyleena spiraal 21.06.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere 15.02 sünnitasin poega , 14.04 paigaldati kyleena spiraal . Viimased paar nädalat vahest lööb vasakule poole tuim valu ja vahest on tunne nagu tõmbuks kokku midagi sees . Kas see normaalne ? Viimased päevad mõtlen , et äkki spiraal nihkus või kasvas kuskile kinni ☺️ igasugu asju loed internetis ja siis hakkad mõtlema jubedaid asju . Äkki peaks arsti juurde pöörduma ?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kyleena spiraali nihkumine või muu probleem spiraaliga on vähe tõenäoline. Valu võib olla seotud ovulatsioonide taastumisega. Ilma läbivaatuseta on siiski väga raske põhjust ennustada. Kui tuim valu ei leevendu, siis pöörduge kindlsti arsti poole.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg