Valud alakõhus ja suurenenud voolus. 16.01.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Mulle paigaldati 2 kuud tagasi spiraal nova T nüüd paar päeva tagasi tekkisid tugevad alakõhuvalud ja suurenes tupevoolus mis on läbipaistev.Kas mul on tekkinud põletik?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 29-aastane

Teie kahtlus on õige, põletikud tuleks välistada. Vajalikud uuringud sugulisel teel levivatele haigustele, sest spiraalidega naistel levivad infektsioonid kiiresti emaka kaela kanalist emakasse. Kindlasti vajalik günekoloogiline ultraheliuuring, et välistada spiraali nihkumine ja väljumine emaka õõnest. Broneerige koheselt aeg arstile, kes spiraali paigaldas.
Soovi korral võite ka Piritale pöörduda.

Galina LItter naistearst.ee
Pirita Naistearstid