Kas põhjus muretsemiseks 12.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Põhjus

Naissuguelundite ja menstruatsioonitsükliga seotud valu ja muud haigusseisundid, menstruatsioonieelne pingesündroom e premenstruaalne sündroom
Täpsustus

Naissuguelundite ja menstruatsioonitsükliga seotud valu ja muud haigusseisundid, menstruatsioonieelne pingesündroom e premenstruaalne sündroom
Kokkuvõte ravist
Võetud PAP. Soovitatud kasutada Prefemini.

Anamnees

Näita vähem
expand_more
Anamnees

Tuli kontrolli.Mõnikord tunneb valulikkust rinnanäärmetes enne menstruatsiooni. V/m 12.12.2023.a. S-3 A-1 RVV-ei kasuta. Gün.h.-eitab STLI klamüdioos? Üldh.-eitab. Operatsioon-ramluu tõttu op. HPV 2020.a. negat. PAP 2016.a.NILM.

Uuringud

Näita vähem
expand_more

Vaginaalne ultraheliuuring

UHD (gün/rase) ultraheli günekoloogiline vaginaalne Emakas-48,0x55,0x48,6mm Endom.-8,3mm ühtlane. Parem ov.- 25,1x19,7mm norm struktuuriga. Vasak ov.- 21,2x20,0mm norm struktuuriga. CD- vaba vedelikku ei ole.
Minu küsimus et kas premenstruaalne sündroomi sümptomite hulka kuuluvad ka rütmihäired või südame puperdamine. Kas ma pean soovitud ravimit võta iga päev (kord päevas ) ja kui kaua.

Tänades ette

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Premenstruaalse sündroomi korral on kaebusteks
Väsimus, masendus ja unetus
Ärritumine ja ärevus
Kõhu ja jäsemete tursumine
Rindade hellus ja valulikkus
Akne
Meeleolu labiilsus ja depressioon
Söögiisu muutused
Kuumahood
Peavalu ja keskendumisraskused
Alakõhuvalu, iiveldus, kõhukinnisus ja kõhulahtisus

Südame rütmihäirete põhjus on ilmselt muu. Prefemini võtke ikka iga päev 1 tablett ja vähemalt 3 kuud järjest. Kui tekib vajadus , siis saate uuesti võtta samamoodi.. DRkadastik