Kas need näidud on normaalsed 21.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, minul selline mure, et munasarja dessert tekivad pidevad tsüstjas moodustised.
Mul on päevad olnud juba järjest 2kuud nüüd siis paigaldati mirena spiraal, sest arvati, et mul on kasvaja kuid kui vereproovis kasvaja markerid olid korras siis arst enam muret ei tunnegi ütles, et spiraal aitab.
Viimased analüüsid on sellised
Emakas anteflekteeritud ESV Mirena emakas õiges asendis 5,5 x 4,4 x 5,5 cm Vasak ovaarium: 4,6 x 2,9 cm x 2,9 cm;maht 20 kuup cm (polütsüstiline ) Parem ovaarium: 4,9 x 2,7 cm x 3,1 cm;maht 21 kuup cm. (polütsüstiline ) Emaka taga vähene vaba vedelik. Endomeetrium 3,4 mm Emaka struktuur muutunud, adenomüoos.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on hormonaalsed tasakaalunihked, millel on erinevaid põhjusi ja need on tekitanud teil PCOS-le iseloomulikud munasarjad ( PCOS võib olla geneetiline soodumus, surem stress, ülekaal, kehakaalumuutused jm.). Mirena spiraal munasarjade struktuuri ega hormonaalset tasakaalu ei ravi. Mirena on väga kindel rasedusvastane vahend, mis oluliselt ajas vähendab menstruatsioonidega seotud veritsust ja sageli leevendab päevade valusid. Peale MIrena paigaldust võib esineda pikemaid veritsusi-määrimisi ( vahel 4-6 kuud) ja see on väga individuaalne. Ajas veritsused oluliselt vähenevad ning lühenevad.