kas oleks võimalik lahti seletada ! 24.09.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

parem ovaar 3,1*1,8cm,polutsüstilise ehhostruktuuriga,koorealusi rohkesti väikeseid folliikleid!
kas on midagi hullu ,ja kuidas seda ravida

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Hullu ei ole siin midagi.Ilmselt on Teil varem esinenud m.tsükli häireid või olete kasutanud antibeebipille,mis pärsivad ovulatsiooni ja seega ei ole folliiklid küpsenud ja on jäänud persisteeruma munasarja.Ovaariumi mõõtmed on normaalsed ja m.tsükli reguleerides peaks ka polütsüstiline ehhostruktuur kaduma.Edu soovides,Maie Väli