pidevalt segav ja ravile allumatu probleem 22.03.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Hiljuti võeti pap-testiks analüüs ja tulemus: lameepiteele 3, silinderepiteele 1, metaplastilisi rakke 1, leukotsüüte 2, keppe 3, muud olid negatiivsed ja korras. Mul püsib pikemat aega väga tugev kipitus all, ei saagi aru täpselt kas tupes või kusitis, kuid eriti tunnen kipitust peale urineerimist, aga ka niisama segab väga elamist nii öösel kui päeval. Samuti esineb väga kipitav ja segav valu alakõhus, seljas, külgedel...Ka on pearinglust ja uimasust. Olen ka pikalt põiepõletikku põdenud ja palju kordi antibiootikume saanud ning viimati Nitrofurantoini 10 päeva 2x3 tabl ja hetkel 1 tabl profülaktikaks pikalt õhtuti. Veel olen kuu aega kasutanud MultI Gyn actigeli , see on aga ainult teatud ajaks leevendust toonud, kuid probleem püsib edasi. Tahtsin Teie arvamust kuulda, et kas pap-test näitab põletikku ja kas selline väga segav ja pidev kipitus ja valud kõhus, seljas, tuharates, mis ka magada ei lase, võib olla gün põletikust või teeb seda hoopis põiehäda või antibiootikumide lõputust ravist tasakaalust väljas PH või mitu asja koos....ja mis ravi, lisauuringuid ja analüüse oleks veel teha vaja ja kuidas sellest õudusest küll vabaneda? Teid tänades patsient

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 56-aastane

Tegemist on östrogeendefitsiitse urogenitaalse atroofiaga ehk limaskestade taandarenguga ehk tupekuivusega. Viisakas termin on üleminekuiga ja ealised muutused.
Raviks on olemas östrogeenasendusravi, lokaalselt tuppe nii kuulikesed kui ka tabletid retseptiga.
Käsimüügis on Lactacyd sinine või Natutal Beauty intiimpesugeelid, Vagisan kreem, Linola kreem jm, libestid n Intimina jm.
Kui paiksest ravist ei piisa, siis on olemas ka süsteemne tablettravi. Enne peavad olema teostatud sõelmammograafia, günekoloogiline ultraheliuuring, perearstil vereuuringud, vererõhu kontroll jm.
PAP test on vähirakkude uuring ja ei ole põletiku-uuring; ka see analüüs näitab ealisi muutusi.
Käsimüügist on abi veel Ecocillin tuekuulikestest ja tablettidest, info ecocillin.ee
Günekoloogiliselt tuleks välistada tupeseinte lõtvus ja allavaje ja emaka allavaje, mis võivad vajada plastilist operatsiooni.
Treeninguks on olemas Intimina treening(tupe)kuulikesed. Pidev ravi antibiootikumidega ei ole põhjuse kõrvaldamine, vaid tagajärgede ravi.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid