Tupe sügelus ja voolus 19.01.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Pöördun Teie poole murega, et tupes on peale viimast kaitsmata vahekorda tekkinud sügelus, pruunikas punakas tükiline voolus ja ka wc paberiga pühkimine on muutunud peaaegu et vōimatuks. Sügelus ära ei kao. Ostsin alles apteegist tupe bakteriaalse floora hoidmiseks küünlad, aga tundub et need ei aita (ravikuur 6 päeva, kasutanud 3). Vōimalust naistearsti poole pöördumiseks hetkel ei ole.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 21-aastane.
Loen kirjast, et "tupes on peale viimast kaitsmata vahekorda tekkinud sügelus, pruunikas punakas tükiline voolus..."
Sugulisel teel levivaid infektsioone ja suguhaigusi ei saa avastada neid uurimata. Eestis on võimalus https://www.testikodus.ee/
Kaebused on tüüpilised tupeseene ägenemisele. Apteegi käsimüügist on võimalik osta Gyntima intiimpesugeel, Klotrimasool kreem, Gyntima probiootilised tupekuulikesed.
Kas tarvitate antibeebipille, EVRA plaastreid või NuvaRingi ehk KHK kombineeritud hormonaaset kontratseptsiooni? Nendega on tupeseene ägenemine sage probleem, aitab elustiili muutmine, toimetuleku õpetus.
Galina Litter naistearst.ee Pirita Perearstikeskusest