Must, pruunjas voolus 29.01.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
küsimus on seoses musta, pruunika voolusega. Hetkel on juba ligi 2 nädalat tulnud tükilist mustjat pruunikat voolust, lisaks sellele ka valud alakõhus. Sünnitanud pole, ei ole ka eelnevaid rasedusi. Eelnevalt on olnud samuti pruunikat voolust, mis on püsinud juba pikka aega. Voolus püsinud ka päevade vahelisel ajal ja mõni kord on pruunikat voolust esinenud ka peale vahekorda. Olen lasknud teha sugulisel teel levivate haiguste analüüse, mis kõik on negatiivsed olnud. Mitmel korral käinud günekoloogi vastuvõtul, tehakse analüüsid ja öeldakse, et kõik on korral, aga probleem pole lahenenud, pigem süvenenud. Milles võiks asi olla, ja kuhu peaksin pöörduma, et abi saada?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kui Teil on emakakaelast võetud analüüsid kõik negatiivsed,siis tuleb see voolus emakaõõnest. Tavaliselt esineb see voolus peale ovulatsiooni. Tupe pH on happeline ja kui emakast tulev voolus puutub kokku happelise keskkonnaga,siis muutubki voolus tumepruuniks.
Muretsemiseks siin põhjust ei ole,aga günekoloogi vastuvõtule võiks ikka minna,kontrollimaks emaka limaskesta paksust. Võimalik,et emakaõõnes on polüüp,mis põhjustab veritsust.
Edu soovides,
Maie Väli