CA-125 marker 05.07.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Millele pöörata tähelepanu ja kas muuta oma eluviisi, et vähendada markeri CA-125 näitu? Kas oleks vaja teha täiendavaid uuringuid teistes elundkondades, et leida selle võimalik põhjus? Kui tihti oleks vaja teha vereproove, et muutustega kursis olla?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 59-aastane.

Põhihaiguse ja vanuse tõttu langeb immuunsus oluliselt. Munasarja onkomarkeri tõus võib viidata ka muudele haigustele, kuid 100% probleemi välistamiseks on vaid munasarjade biopsia, mida saaks teha laparoskoopiliselt.
Erinevatel laboritel on erinevad uuringute normväärtused, kuid Ca 125 norm jääb kas alla 21 või alla 30.
Olen puhkusel kuni 22.07. Saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, broneerin teile aja, vajalik günekoloogiline ultraheliuuring, Ca 125 kordus jm.
Galina Litter naistearst.ee
Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses