Rinnad on valusad, üks rind rohkem kui teine 10.12.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kõigepealt mainin ära, et olen 22, rase kindlasti ei ole, sünnitasin kaks aastat tagasi, imetasin aasta, imetamisest nüüd möödas aasta ja 4 kuud. Olen viimase 9 kuu jooksul alla võtnud ca 16kg, sealjuures on rinnad ka pisemaks läinud ja hetkel suuruseks A korv.
Mure on selles, et mul on rinnad valulikud, eriti üks rind, niisama valulikkust ei tunne, aga kui kuhugi pihta lähen või näiteks laps mu peale toetab, siis on väga valus, umbes nagu sinika peale suruks keegi, ühesõnaga väga hellad on. Katsudes ma ei saagi nagu aru, et kas oleks nagu mingi tüki moodi asi ka, aga võib isegi olla, väga mudida ei taha, sest päris valus on.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Rinnavalu on noortel hormonaalsetel aktiivsetel naistel üsna tavapärane, eriti neil, kes tarvitavad KHK kombineeritud hormonaalset kontratseptsiooni: antibeebipille, EVRA plaastreid või NuvaRingi.
Piimanäärmeid kontrollitakse m ts 5.-15. päevani nii palpatoorselt kui ka rinna ultraheliuuringuga.
KHK tarvitajatel 7 toimevabal päeval, veelgi parem enne uue ravimi manustamist.
Broneerige aeg tel 6014331 või glitter@naistearst.ee, vajalik reaalne nõustamine ja konsultatsioon.
Peale kontrolli võimalikud leevendavad ravimid.
Galina Litter naistearst.ee Pirita Perearstikeskuses