RINNAD IMETAMISE AJAL.... 31.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

TOIDAN OMA LAST-JUBA 2 AASTAT RINNAGA. PIIMA ON OLNUD ALATI PALJU.MILLEGI PÄRAST JÄI U. 6 KUUD TAGASI YHEST RINNAST PIIMA TUNDUVALT VÄHEMAKS.ANNAN SEDA RINDA TALLE IKKA, SEST EI TAHA, ET PIIM SEALT TÄIELIKULT KAOKS. POOL AASTAT ON YKS RIND TEISEST PEA KAHE NUMBRI JAGU SUUREM OLNUD. KUI MA YKSKORD IMETAMISE LÖPETAN, KAS ON OHTU, ET TEINE RIND JÄÄBKI TEISEST SUUREMAKS?KAS RINNALÖHE VÖIS SELLIST ASJA PÖHJUSTADA? MUL ON KA KOLM KORDA RINNAPÖLETIK OLNUD, AGA SELLEST ON KYLL ROHKEM KUI POOLTEIST AASTAT MÖÖDAS.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui te tõesti toidate põhiliselt ühest rinnas siis väike erinevus rindade vahel võib tekkida ja jääda, kuna üks rind on rohkem välja venitatud. Rinnapõletik võib seda mutust soodustada.Ü. Kadastik