Rinnaga toitmise lopetamine 09.12.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen beebit 11 kuud imetanud ning nüüd järk-järgult imetamisest loobunud. Üks rind on normaalne aga teine on piima täis, tükiline ja valulik. Mida tegema peaksin? Pumpasin piima nii palju välja, et pakitsuse tunne järele annaks.

Kas on veel midagi, mida tegema peaksin?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Rinnad võivad olla erinevad ja see on seotud näärmekoega. Kui soovite imetamist lõpetada, siis tarbige vähem vedelikku, kandge tihedamat rinnahoidjat, lüpske minimaalselt paisu korral. Lisaks võib kasutada vastavaid tablette, mis piimaeritust pärsivad ( bromokrüptiin).