Duphaston ja päevad juba teisel päeval pärast 10 päevast kuuri 15.04.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
ma võtsin Duphastoni 10 päeva 2 tabletti päevas ning vahepeal oli mul väga õrna määrimist ning päevad hakkasid juba teisel päeval peale Duphastoni kuuri lõppu enne 48 tunni möödumist, umbes 32 tundi pärast viimase tableti võtmist. Kas see on normaalne?
Ma võtsin Duphastoni sellepärast, et mul on paremas munasarjas tsüst ning menses ei hakanud ise. Arst kirjutas mulle ka Diane 35, mida peaksin hakkama võtma tsükli esimesest päevast.
Mul on enne ka tsüste olnud ning Diane-ga on nad ära läinud. Ka Duphastoni olen enne võtnud, kuid nii vara pole menses enne hakanud.
Ma ise arvan, et on okei, sest päevad nagu päevad ikka, võib-olla natuke kõht valutas rohkem, aga see läks kohe üle, kui valuvaigistit võtsin.
Kas on õige alustada nüüd nende varaste päevade peale Diane ravi?

Ette tänades,

A.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kui Teie arst on niisuguse skeemi Teile ordineerinud,siis ei ole oluline,mitu tundi on möödunud viimase Duphastoni võtmisest.Võite alustada ravi Dianega.Edu soovides,Maie Väli