Hormoonanalüüsid, Clostilbegyt,Duphaston 11.10.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, soovin teie arvasmust ja nõu.Soov on rasestuda.
Analüüsid võetud tsükli 4 päeval.
FSH 50 IUI
LH 14,27 IUI
Prolaktiin 108 IUI
Suguhormoone siduv globuliin 60 nmoll
Testosteroon 1,0 nmoll
Vaba androgeeni indeks 1,7
Mõned kuud varem võetud tsükli lõpu poole. FT4 12,62
TSH 1,49
Östradiool 205
Tsükkel regulaarne ca 24 päeva.OV testid näitavad ka positiivset joont ja ka basaaltemperatuur tõuseb.Peale mensest on temp. 36,5-36,7 vahel ja mõned päevad peale positiivset ov testi tõuseb temp.36,9-37,2.Ov on kuskil tsükli 13 päeval aga ov-st päevadeni on ainult 10-11 päeva.Arst määras tsükli 5-9 päeva 2 tabletti korraga Clostilbegyt ja tsükli 16 päevast 10 päeva duphastoni 2 tabletti päevas.
Siit aga tulevad minu küsimused:
1.Kas selliste näitudega on üldse rasedus võimalik?
2.Kas need rohud aitavad?
3.Arst mulle ei rääkinud aga lugesin,et ov stimuleerijaga tuleb ov alles 5-9 päeva peale viimase tableti võttu.See lükkab siis ju ov toimumise nii kaugele,et kas ov on üldse tsükli 16 päevaks toimunud.
4.Kas olek duphastoni siis mõistlik võtta alles siis kui ov on ikka toimunud.
5.Kas arst peaks mind ikkagi UH jälgima või pole see tõesti vajalik.
6.Kas oleks vaja lisaks veel midagi juurde võtta,nt. vitamiine.

Kas mul on nende rohtudega mingigi võimalus või lihtsalt raiskan aega ja peaks midagi muud ette võtma.Ravi alles esimene kuu ja tulemust ei tea,hetkel ootan ov toimumist mis siis peaks mõne päeva pärast juhtuma.viimasest tabletist praeguseks 3 päeva möödas.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Teile on määratud enamkasutatud raviskeem ovulatsiooni stimulatsiooniks ja m.tsükli II faasi toetamiseks. Teie enda arutelu siin juures on aga väga nutikas ( või olete ise arst?).Kui m. tsükli pikkus on valdavalt 24 päeva ,siis võiks clostilbegyti võtta m.tsükli 3-7 päevani ja duphastoni hakata võtma siis kui ovulatsioonitest on juba positiivne.
Soovituslik oleks siia juurde tarvitada Inofolic pulbreid - kaks pulbrit lahustatuna vees kord päevas sisse võtta.
Edu soovides, Maie Väli