HPV 31, korduv konisatsioon 19.03.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Kirjutan Teile seoses konisatsiooni hirmuga. Kaks aastat tagasi teostati mul konisatsioon, hpv oli siis 18 ja 51 ning cinIII. Järgnevad tulemased on olnud korras, kuniks nüüd on leitud taas hpv31, düsplaasiat ei saanud määrata, kuna materjali jäi väheks. Nüüd pean üle kuu aja ootama, et arst ka selle määrata saab.
Olen väga murelik ja mõtlen ainult sellele, kuidas on see jälle võimalik ning kui suure tõenäosusega pean taas konisatsioonile minema?
Sünnitanud pole.
Kas selliseid juhtumeid on palju, et kahe aastaga toimuvad taas sellised muutused. Tunnen, et teist korda ei elaks ma seda üle.

Ette tänades,
A.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud A.! Andmetest selgub, et olete 27-aastane. Hirmu vastu on alati parim tegustemine: kas vaktsineerisite end koheselt genitaalkondüloomide ja emaka kaela vähi kõrge riski viiruste vastu? Ka partnerite vaktsineerimine on arenenud riikides väga aktsepteeritud.
PAP teste saab korrata, teostada kolposkoopia, vajadusel biopsia, et saada selgust hetkeolukorrale. Põletikke saab ravida, viiruste vastu vaktsineerida.
HPV viirused levivad vaid sugulisel teel.
Kuna olete sünnitamata naine, siis tuleks teha kõik, et hoida ära uut konisatsiooni: vaktsineerida koos partneriga, kasutada kondoomi kuni selle ajani, kui on võimalik rasestuda.
Kaasajal teostatakse konisatsioonid narkoosis.
Kui soovite teisest nõustamist, siis on vajalikud gün analüüside koopiad 2011-2012. Aja saab broneerida online teel, meili teel või 6014331 teel.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt