Hormoonide tasakaal ja unetus 07.11.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olen kuulnud, et hormoonide tasakaalutus võib põhjustada unehäireid. Soovin uurida kas segamini löödud hormoonid võivad põhjustada unehäireid ka minu puhul või on mu seisund tingitud pigem millestki muust. Siiamaani sellele mingit seletust ega lahendust leida ei ole õnnestunud.
9 kuud tagasi oli mul üldnarkoosiga erakorraline keisrilõige, millele eelnes 36 h väga kurnavat sünnitegevust ja 3 x epiduraalanesteesiat, mis ei toiminud.
Esmased uinumisraskused tekkisid ca 4 kuud peale sünnitust. Rinnaga toitmise lõpetasin kehva tervise tõttu lapse 5 kuuseks saades. Esimene menstruatsioon tuli täpselt kuu aega hiljem. Esimese menstruatsiooniga üheaegselt tekkisid mul väga suured uinumisraskused, mis on nüüdseks kestnud juba 4 kuud. Uinun väga sageli kas vahetult vastu hommikut või ei uinugi üldse. Nelja kuu jooksul on mustriks kujunenud, et ma pole suuteline uinuma terve öö jooksul vahetult enne menstruatsiooni esimest päeva. Järgnevatel päevadel uinun vastu hommikut ja ülejäänud tsükli jooksul võin parematel päevadel uinuda peale südaööd, kuid ärkan üles iga paari tunni tagant. (Tsükli pikkus 35-40 päeva). Menstruatsioonid on muutunud pikemaks (7 p), vererohkemaks ja valulikumaks. Lisaks unehäiretele on mul tekkinud ka akne kaelale ja seljale.
Kas eelkirjeldatu põhjal tasuks kontrollida hormoonide tasakaalu?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 29-aastane

Kirja lugedes on esmane mulje sünnitusjärgsest seisundist, võimalik ka sünnitusjärgsest depressioonist.
Unehäiretega tegelevad meie suured abilised hingearstid-psühhiaatrid. Kaasajal on palju uusi hea toimega ravimeid. Soovitan keskust Sensus sensus.ee
Hormoonide määramine ei ole oluline unehäirete diagnostikas ja ravis.
Menstruaaltsükli häiretega tuleks pöörduda naistearstile, parimad vahendid raviks on KHK kombineeritud hormonaalse kontratseptsiooni meetodid.

Galina LItter naistearst.ee
Pirita Naistearstid