Rinna tsüst 06.03.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen sünnitanud ühe lapse. Vasakut rinda laps mul ei võtnud. Tekkis põletik ja piim tuli välja pumbata, kuni lõpuks piim kadus. Mõned kuud hiljem leidsin tüki vasakust rinnast. Käisin Tartus mammoloogi juures, seal tehti uurinugud ja leiti 3 tsüsti ühe koha peal. Arst ütles, et see ravi ei vaja ja aasta pärast uuesti kontrolli. Nüüd on nii, et peale mentruatsiooni vasak rind kuumab ja vahel valuliki. Kas on mul põhjust juba muretseda tõsisema peale? Ei oska kuidagi enam eluga edasi minna, tekib alati hirm. Enne kui arstile läksin oli sama, et peale mensest rind kuumas ja vahel oli valulik ja siis mingi aeg kadus valu ja kuumus ära. Siis leitigi tsüstid, mis ravi ei vaja. Rind on muidu loomulikku värvi ja ei puneta.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui mammoloog vaatas ja üle ja soovitaks kontrolli 1 aasta pärast, siis nii tehkegi. Kuna rind on tundlik, siisi soovitaks kasutada käsimüügist Agnugastoni või Prefemini suukaudselt. Ü.Kadastik