Emaka limaskesta polüpoos 16.11.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mis haigus täpsemalt on endomeetriumi polüpoos? Kas see vajab ravi ja kuidas seda ravitakse? Kas tegemist on kasvajaga ning kas see võib põhjustada viljatust või probleeme rasestumisega? Tänan.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Östrogeenide toimel kasvab endomeetrium liigselt,tekib hüperplaasia,mis võib väljenduda polüpoosina.Tavalisem sümptoom on verejooks. Fertiilses eas naisel põhjustab polüüp sageli emaka verejooksu.Ultrahelil on polüüp nähtav murdunud varjuna emakaõõnes.Emakaõõne abrasioon on kõige sagedamini kasutatav ravimeetod.Kui on olemas polüüp ja see eemaldatakse,kaovad sümptoomid.