polüpoosne... 13.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

olen mures. Tegin täna emaka prooviabrasiooni. Arst ütles peale seda, et limaskest oli väga limane ja suurel hulgal oli polüpoose või on nad ehk lihtsamalt öeldes polüübid... Silmaga midagi pahaloomulist küll näha polnud. Abrasioonile sattusin aga väikese palaviku pärast, mis pikka aega kestab ja ära kaduda ei taha ning väikeste valude pärast alakõhus ja munasarjades. Ka voolus oli. Algul suht tugev. Aasta tagasi ravisin emakakaela põletikku.
Kuna vastust tuleb oodata 2 kuud, siis oma vaimse tervise nimel palun abi. Kohe ei taibanud arstilt kõike küsida, seda enam, et narkoosi mõju. Mis Teie arvate, kas asi on tingimata halb või võib siiski olla ka positiivne vastus. Mõttes, et ei ole vähk.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Rahunege nüüd kohe maha! Mingit vähki siin ei ole.Emaka limaskesta paksenemine ja endomeetriumi polüpoos on tavaliselt hormonaalne häire ,tingituna östrogeensete hormoonide üleproduktsioonist.Edu ja hingerahu soovides,Maie Väli