endomeetriumi polüpoos 25.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

käisin nädal tagasi emaka proovi abrasioonil. Vaatluse järgselt ütles arst, et on ülirohke endomeetriumi polüpoos ja emaka limaskesta tugev paksenemine. Vastuse saan nädala pärast, seni aga muudkui muretsen. Olen 39a, kaks sünnitust ja 1 abort. Arsti juurde sattusin väikse palaviku pärast, mis nüüdseks kestab juba kolm kuud, valude pärast alakõhus ja vooluse pärast. Aasta tagasi ravisin emakakaela põletikku. Mida küsida tahtsin, on see, et ma nii meeletult ei peaks muretsema - mingi võimalus oli, et see kõik on tingitud horonaalsetest häiretest. Mis Teie arvate, võib see nii olla, eriti siis palavik? Või võib asjal olla ka mingi palju hullem seletus? Vähk on loomulikult see, mida minu vanuses kõige rohkem kardetakse. Palun abi, olen väga mures:-(

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tegemist võib olla nii hüperplaasia kui ka endomeetriumi polüpoosiga, mis on healoomulised muutused.
Parim selle vastu oleks emakasisene süsteem Mirena.
Kõik sõltub vaid patohistologilisest vastusest.
Teatage mulle oma vastus, püüdke asjatult mitte muretseda.