Lapsel intiimpiirkond sügeleb 02.10.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Mure 5 aastase tüdrukuga. Juba pikka aega olen märganud, et lapsel sügeleb intiimpiirkonnast. Lisaks, vahelduva eduga jalgevahe punetab. Välimised häbememokad lähevad punaseks. Lisaks määrduvad tal aluspüksid, kirjeldaks seda sarnaselt nagu naistel on tegemist voolusega ning samas kaasneb sellega ka paha lõhn. Peseme iga õhtu ning vahetame aluspükse iga päev. Näen et see sügelemine häirib ka last ennast. Sooviks väga leida probleemile lahendus. Ehk oskate öelda, millest võib selline probleem tekkida? Ja millise arsti juurde soovitaksite Tartus pöörduda, et probleemile lahendus leida?

Kena päeva jätku.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Tüdrukutel võib vulviiti ehk hämeme piirkonna põletikku esineda igas eas. Põhjuseks on enamasti bakterid või pärmiseen. Põhjuse väljaselgitamiseks ( testimiseks) ja raviks soovitan pöörduda lastegünekoloogi või günekoloogi poole.