Rasedus ja raske astme düsplaasia 26.06.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 34 a 2 lapse ema (10 ka 14). 2009 04.juuni 2009 sain viimastelt proovidelt kinnituse, et mul on raske astme düsplaasia (CIN III PAP III HPV 16). Mind suunati lõikusele, nagu sellel puhul ravi ette näeb. Aja Tallinna Pelgulinnahaiglasse sain 10.08.09. Viimene meses oli 20.05.09. Mis saab nüüd kui olen rase. Lapse saamist oleme planeerinud juba dets.2008, kuid seni asjata. Kui nüüd olen rase, kas tuleb siis rasedus katkestada selleks, et operatsioonile minna. Ettetänades, suure murega naisterahvas.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tehke homme hommikusest uriinist rasedustest!
Rasedustesti saate osta apteegi käsimüügist. Võite ka kohe teha, kui on positiivne, siis on ka homme hommikul positiivne. Broneerige koheselt aeg naistearstile. Soovitan raseduse tuvastamiseks pöörduda kiiresti Erahaiglasse Fertilitas www.fertilitas.ee, sest olen ise puhkusel. Korrake rasedusteste üks kord nädalas.
Paluge Pelgulinnast oma kätte omal soovil vaid günekoloogiliste analüüside koopiad 2007-2009. Helistage registratuuri, nende saamiseks kulub ~2 nädalat.
Kui olete rase, siis tuleks kaaluda poolt- ja vastuargumente. Julgen arvata, et võiksite ikka sünnitada; peale sünnitust kohe sterilisatsioon ja konisatsioon. Aga otsuse tegemiseks on vajalikud analüüside koopiad, korduvad analüüsid, korduvad kolposkoopiad, korduvad konsultasioonid. Sageli on tegemist ka lisanduva emaka kaela põletikuga ehk tservitsiidiga ja ka sellest tulenevate rakkude muutusega. Põletikke saab ravida. Rasedatega on keeruline, sest kõik ravimid ei ole lubatud ja raseduse ajal muutuvad samuti PAP testid.
Igal juhul soovitan teisest nõustamist. Pakun välja rasedate tippspetsialisti Tallinnas dr. Szirko, IT Keskhaigla sünnituseelse osakonna juhataja. Broneerige koheselt aeg i-patsiendi kaudu www.itk.ee.
G.Litter, www.naistearst.ee
http://www.apollo.ee/product.php/0761893