abstsess väikeses vaagnas 19.05.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere !

Minu 76 aastasel emal eemaldati 2 aastat tagasi koos põiega emakas ja munasarjad,kuna põiekaelal oli tuumor. Tal on stoom. kolmveerand aastat hiljem võeti ära ka üks lümfisõlm, kuhu kavaja oli edasi siirdunud.kasvaja tekitas siis ka palaviku.
Pärast esimest oppi pidi ta pidevalt vooluse tõttu kasutama hügieenisidemeid, septembris 2008 tehti narkoosis kolmas opikene - väikese vaagna emaka loozi puhastus tupe kaudu. Kahjuks on põletik jäänud kestma, kolle on 6,6 cm kompuutertomograafilise uuringu järgi. Olukord on tema jaoks ebamugav-voolus on ebameeldiva lõhnaga ja häiriv, kindlalt halvendab põletikuline protsess tema tervist. Nädal tagasi oli ta haiglas tromboosiga. Palavikke tal pole.

Küsimus on-kuidas minna edasi. Mida selle abstsessiga ette võtta ? Saan aru, et tegemist on eaka inimesega , kellel on mitmeid kaasuvaid haigusi, kuid leian, et siiski tuleks midagi ette võtta. Korduvad narkoosid ei mõju ka ajule hästi. Mida soovitate Teie ?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui on abstsess, siis seda peaks ikkagi avama. Kolle on üsna suur. Lõplikult peab otsustama seda kirurg, kes teda opereeris. Korduvad narkoosid sellises olukorras pole küll probleemiks. dr Kadastik