Probleem rasestumisega 12.10.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Selline mure, et oleme elukaaslasega 3 aastat juba last üritanud saada, aga ei ole õnnestunud! Elukaaslane käis kuu aega tagasi uuringutel ja öeldi, et kõik on korras ja arst ütles, et kui elukaaslane on terve, siis ei ole mehepoolt probleemi! Nüüd küsimus, et millal oleks võimalik tulla uuringutele ja palju see maksma läheks?? (haigekassa on olemas)
Menstruatioon käib korrapäraselt ja sellega probleeme nagu ei ole.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
soovitan tulla konsultatsioonile tsükli keskel, 12.-14. tsükli päeval, et ultraheli uuringul hinnata ovulatsiooni toimumist. Edaspidi soovitan laparoskoopilist operatsiooni, et kontrollida munajuhade läbitavust ja uurida teiste võimalike lastetuse põhjuste suhtes (lliited väikeses vaagnas? endometrioos?). Kui Teil on haigekassa kindlustus, on operatsioon Teile tasuta.
dr. Katrin Seemen