Vaagna veenilaiendid 01.07.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Käisin 2 nädalat tagasi naistearstil ning vaagnas leiti veenilaiendid. Kas need on ohtlikud ja vajaks uurimist? Nimelt on mul 3 nädalat olnud alaselg tundlik ja valus. Arst ei ütelnud ise midagi. Kas mõni kasvaja võib ka neid tekitada? Aasta tagasi tehtud pap test oli korras.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Ligi 90%-l sünnitanud naistest esineb väikeses vaagnas veenilaiendeid. Soodustavateks faktoriteks on sünnitused, kuid ka geneetiline soodumus. Tõenäoliselt pole valu seotud günekoloogilise probleemiga, kuna olete naistearsti juures käinud ja vaginaalne ultraheli ja PAP test on tehtud. Soovitan teha ka üldsonograafia ehk kõhukoopa ultraheli. Tuleb uurida teiste võimalike põhjuste osas. Seljavalu kõige sagedasem põhjus on seljalihaste pinge, sidemete venitus või närvijuure pitsumine.